210 000 210

Letecké víkendy

Nabídka víkendůSrbsko › Bělehrad - letecký víkend


Kód akce:
RBD132
Země:
Srbsko
1. den:
přílet do Bělehradu, již cestou z letiště Nikola Tesly do hotelu uvidíte prominentní bělehradské bloky, klasický příklad socialistické architektury postavené po druhé světové válce, a moderní obchodní centra. Během jízdy si vychutnejte pohled a příběhy o západní bráně Bělehradu, slavné bělehradské aréně a monumentálním paláci Srbska. Ubytování, nocleh.
2. den:
po snídani prohlídka Bělehradu, hlavního města, které je dobře známé svými různými architektonickými styly, dynamickou historií a fantastickým výhledem na jeden z největších soutoků řek v celé Evropě. Začněte prohlídku Jugoslávského muzea historie, pamětního komplexu věnovaného životu a činům Josipa Broza Tita, politického vůdce Jugoslávie. Poté projdete kolem stadionu FC Red Star, bývalého mistra Evropy a Světového poháru, a přejdete do chrámu sv. Sávy, symbolu a patrona Bělehradu, působivé budovy, kterou lze vidět z kterékoli části hlavního města. Po krátké přestávce na panoramatické vyhlídce z chrámu povede naše cesta na náměstí Slavija, dále uvidíme kostel sv. Marka, srbský národní parlament a Bílý palác na Náměstí Republiky, které je nejvýznamnějším bodem Bělehradu, budovu Národního divadla a Národní muzeum. Pokračovat budeme po živé ulici Knez Mihailo, hlavní pěší a nákupní zóně, navštívíme pravoslavnou katedrálu, přímo naproti budově srbského patriarchátu. Možnost návštěvy nejstarší kantiny ve městě, navštívíme park Kalemegdan a pevnost Bělehrad, nejvýznamnější kulturně historický komplex města, který se nachází na soutoku řek Sávy a Dunaje. Návrat na hotel, nocleh.
3. den:
snídaně. Dnes je v plánu trasa Novi Sad - Petrovaradin - Sremski Karlovci. Během této prohlídky prozkoumáme nejzajímavější památky Vojvodiny, srbské severní provincie. Projeďeme malebnými scenériemi a proslulou vinařskou oblastí směrem k „Srbské svaté zemi“, která hostí 17 fungujících srbských pravoslavných klášterů. Prohlídka pokračuje na Sremski Karlovci. Sremski Karlovci představuje skutečný klenot srbské kultury a spirituality. Barokní centrum města, budova patriarchátu, katedrála sv. Mikuláše a první srbské gymnázium - to vše činí Sremski Karlovci „muzejním městem“. Dále pokračujeme do města Novi Sad, historické hranici dvou říší - rakousko-uherské a osmanské, což z něho učinilo multikulturní město se zajímavou kombinací architektonických vlivů. Uvidíme ulici Dunavska a Zmaj Jovina, která tvoří městskou pěší zónu, radnici, katolický kostel, staré centrum města, dům manželky Alberta Einsteina Milevy, srbskou nejstarší kulturní vědeckou instituci Matice srbské a synagogy. Pak se vydáme na pravý břeh Dunaje a navštívíme Petrovaradin, tzv. Dunajský Gibraltar, kde se nachází pevnost. Návrat do Bělehradu. Nocleh.
4. den:
snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy.
Trasa zájezdu:
Bělehrad • Novi Sad
Minimum účastníků:
15.
Cena zahrnuje:
leteckou přepravu Praha-Bělehrad–Praha s možným přestupem vč. všech letištních poplatků • transfery letiště–hotel-letiště • transfery v rámci programu • 3 noci ve 2lůžkovém pokoji v hotelech se snídaní • služby průvodce FIRO-tour • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Fakultativní příplatky:
pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění – viz katalog str. 11 • 3x večeře (1 990 Kč) • 1lůžkový pokoj (5 290 Kč) • vstupy.
fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie fotografie

Kód zájezdu: RBD132M  

Termín:
  • objednat 10.9. Čt - 13.9. Ne, (noci 3)

    Dospělý od 14990,- Cena a příplatky

 
 

Last Minute kretatravel.cz Zájezdy.info Dovolená Řecko Dovolená Turecko Dovolená Egypt Dovolená Španělsko Dovolená Chorvatsko Last Minute